Grafické listy posílám vždy nově a odborně zarámované tak, abyste si jejich krásu mohli vychutnat hned po vybalení a umístění.
Karel Čapek kdysi napsal, že „Umění od začátku cele náleží k člověku, k veškerému jeho ostatnímu dílu, ke všemu jeho životnímu boji a výboji. Umění totiž v sobě nese své veliké dary radosti a síly.“
Dejte si prostor k tomu, vnímat každé umělecké dílo svým vlastním pohledem. Nedejte na odborné analýzy, nedémonizujte hloubku nebo význam každého díla. Vnímejte ho prostě tak, jestli se Vám líbí, nebo jaký ve Vás vyvolává dojem.
Uvědomte si, že některá díla vznikla bez hlubšího významu, jen tak, na zkoušku, z legrace nebo touhy zkusit něco nového. Ne v každém díle musí být zakletý bol světa. Vnímejte barvy, linie, a pocit, jaký ve Vás dílo vyvolává. To je podstatné. Na každého působí něco jiného. Snad i proto je tolik různých stylů, odvětví a druhů uměleckých technik a konečných sdělení. Umění v jakékoliv podobě má především dělat radost, občerstvovat naši duši něčím krásným, vzbuzovat každodenně blažené a milé pocity.
Vyberte si to svoje.
Zajímá vás, jaké poklady těch největších umělců u nás najdete? Zde jsou autoři, kteří u nás mají své místo.
Nar. 17. července 1948 – Praha. Je český malíř, bratr herce Jiřího Kodeta (1937–2005) a strýc herečky Barbory Kodetové.
Pochází z rodiny českého sochaře Jana Kodeta, jedná se také o vnuka sochaře Emanuela Kodeta.
Svoji uměleckou dráhu započal v letech 1963–1964, kdy působil v Městských divadlech pražských jako jevištní výtvarník. V následujících letech 1964–1968 odešel studovat na uměleckou akademii Académie des Beaux Arts do Bruselu. Po návratu z Belgie začal poprvé vystavovat svá díla.
Nar. 21. dubna 1926 Praha – 15. června 2017 Praha. Byl český sochař, který se výrazným způsobem zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů druhé poloviny 20. století.
Při výběru křestního jména byli rodiče ovlivněni novelou o biskupovi z pražského rodu Olbramů. Obecnou školu navštěvoval v letech 1932–1937 na Žižkově v Palackého ulici (nyní Vlkova), reálku pak v letech 1937–1945 na Sladkovského náměstí na Žižkově. Od sexty navštěvoval nepovinné modelování u profesora Miroslava Kužela. V době 2. světové války byl v letech 1944–1945 totálně nasazen v podniku Wegena v Praze na Letné. Ve dnech 5. až 11. května 1945 se aktivně účastnil Pražského povstání.
Nar. 31.července 1973, Praha je český sochař. Je synem výtvarníka Michaela Rittsteina.
V letech 1991–1997 studoval Akademii výtvarných umění v Praze a v letech
1997–1999 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
V roce 1999 obdržel Cenu Jindřicha Chalupeckého.
Již za studií se projevil jako sochař nezaměnitelných kvalit. Pro jeho tvorbu je charakteristické používání nejrůznějších předmětů denního života či industriálních materiálů, které někdy kombinuje s vlastními tvary, vyrobenými z laminátu.
Za krátkou dobu svého působení vytvořil již několik desítek soch. Každá z nich je spojena s pregnantně hlubokým příběhem, který souvisí s autorovým životem, jeho vzpomínkami a jeho bohatou představivostí.
Co jsou umělecká díla? Proč jej vlastnit a co všechno nám takové dílo přinese? Prohlédněte si naši nabídku těch nejlepších českých děl.
Copyright © 2024. All rights reserved.
Vytvořil tým webovy-designer.cz